Bad Rabbit

by naprawa-bazy-danych.pl

Ransomware Bad Rabbit

Ransomware Bad Rabbit

Jeżeli na ekranie swojego komputera widzisz taki komunikat to znak, że został on zainfekowany ransomware o nazwie

Bad Rabbit

.

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania pamiętaj, że w tej chwili liczy się każda sekunda, dlatego przemyśl dwa razy za nim dokonasz jakichkolwiek prób odzyskania swoich danych. Ransomware infekuje zazwyczaj cały dysk, zamiast pojedynczych plików, czy też baz SQL, dlatego najbezpieczniejszym ruchem będzie wyłączenie komputera oraz odłączenie go z prądu, aby zminimalizować straty w plikach i danych. Tak zabezpieczony komputer i/lub dysk przekaż nam, a my zajmiemy się za Ciebie kompleksowym odzyskaniem danych po ataku ransomware o nazwie

Bad Rabbit

.

Posiadamy jedyne takie w Polsce autorskie algorytmy pozwalające na odzyskiwanie zaszyfrowanych danych przez

Bad Rabbit

oraz inne ransomware na poziomie skuteczności wynoszącym nawet 99%.

Uzyskaj pomoc z Bad Rabbit

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać darmową wycenę oraz pomoc z ransomware

Bad Rabbit

.

Oferujemy szybkie i skuteczne odzyskiwanie utraconych danych przez

Bad Rabbit

oraz inne ransomware. Wypełnij formularz kontaktowy już teraz.

DANE KONTAKTOWE
wsparcie@naprawa-bazy-danych.pl
DANE FIRMY
naprawa-bazy-danych.pl
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
NIP: 9111958679

  WIEDZA DLA CIEBIE

  Musisz to wiedzieć o radzeniu sobie z ransomware

  Czym jest ransomware i jak działa?

  Ransomware to nazwa dla szkodliwego oprogramowania, które w przeciwieństwie do wirusów i trojanów nie usuwa danych, lecz szyfruje je w taki sposób, że nie możliwe jest ich odczytanie przez właściciela. Ransomware do szyfrowanie wykorzystuje bardzo zaawansowane algorytmy wykorzystujące klucz znany tylko jego twórcy. Po infekcji komputera, laptopa lub smartfona najczęściej przez tzw. phising ransomware systematycznie szyfruje wszystkie foldery i pliki na dysku, a gdy proces dobiegnie końca wyświetla komunikat o konieczności zapłaty okupu.

  Jak doszło do infekcji przez ransomware?

  Ransomware może zaatakować każde urządzenie, które pracuje na powszechnie używanych systemach operacyjnych. Mowa tutaj o komputerach, laptopach i smartfonach przede wszystkim. Najczęściej ofiarą ransomware padają firmy oraz instytucje publiczne, ponieważ specyfika ich działania daje większą szansę na uzyskanie przez twórcę ransomware okupu. Do infekcji przez ransomware dochodzi w wyniku otwarcia szkodliwego pliku np. w postaci załącznika do wiadomości. Sama infekcja jest niewidoczna dla użytkownika i trudno wykrywalna przez współczesne antywirusy, dlatego stanowi tak wielkie zagrożenie bezpieczeństwa.

  Czy warto zapłacić okup za odszyfrowanie danych?

  Absolutnie NIE! Po pierwsze, płacąc okup nie masz żadnej gwarancji, że twórca ransomware przekaże Ci klucz, który odszyfruje Twoje dane. Po drugie, kwota za odszyfrowanie danych zależna jest od ilości zaszyfrowanych plików oraz folderów i w przypadku dużych dysków może wynieść astronomiczne kwoty. Za opłaconą kwotę (najczęściej w Bitcoinach) nie uzyskasz żadnej faktury ani potwierdzenia zapłaty. Nie masz też co liczyć na policję, która jest w tych sprawach całkowicie bezradna. Zapłacenie okupu za ransomware może skończyć się nie tylko utratą danych, lecz także dużej ilości pieniędzy.

  Co mam teraz zrobić, aby odzyskać dane?

  Najważniejsze to nie panikować. Gdy Twój komputer, laptop lub smartfon został już zainfekowany przez ransomware nie możesz cofnąć tego procesu, lecz często możesz go jeszcze przerwać. Ransomware stopniowo infekuje i szyfruje dane na dysku, dlatego najważniejszą rzeczą jaka musisz zrobić to wyłączyć urządzenie i odłączyć od prądu! Tak, od prądu. Samo wyłączenie urządzenia nie wystarczy. Zabezpiecz w taki sposób swoje dyski, a następnie przekaż je nam w celu darmowej wyceny oraz analizy.

  Jak wygląda procedura odzyskiwania danych?

  Posiadamy autorskie algorytmy pozwalające na skuteczne odzyskiwanie danych zaszyfrowanych przez ransomware. Jeżeli problem dotyczy baz danych do darmowej wyceny potrzebujemy zaszyfrowaną kopię bazy danych oraz (jeżeli to możliwe) jej najnowszą kopię archiwalną, która nie została jeszcze zainfekowana. Możesz przesłać także nam kompletne urządzenie lub wyjęty dysk. Po wykonaniu darmowej wyceny przystąpimy do procesu odzyskania danych za pomocą naszych autorskich algorytmów.

  Jaka jest wasza skuteczność i czas reakcji?

  Zazwyczaj w trakcie naszej pracy nad zaszyfrowanymi przez ransomware danymi jestesmy w stanie odzyskać nawet 99% utraconych danych. Większość zleceń wykonujemy w ciągu kilku dni roboczych od momentu uzyskania zaszyfrowanych danych dzięki czemu możliwy jest szybki powrót do pracy. Posiadamy autorskie i najbardziej zaawansowane w Polsce algorytmy odzyskiwania danych zaszyfrowanych przez ransomware. Skutkuje to Twoją największa satysfakcję oraz profesjonalizmem naszej obsługi.