Zaszyfrowana
baza danych

Twoja baza została zaszyfrowana w wyniku ataku hakerskiego lub wirusów i trojanów? Skorzystaj z naszej pomocy przy naprawie baz danych i odzyskaj zaszyfrowaną bazę SQL oraz cenne dane.

NAPRAWA ZASZYFROWANYCH
BAZ DANYCH

Baza danych to zbiór różnych danych cyfrowych (rekordów), które mogą być przechowywane na serwerze. Bazą danych jest np. tabela z wynikami sprzedaży lub transakcjami podzielonymi zgodnie z tym, które z nich udało się zrealizować, albo na jakim etapie realizacji są aktualnie. W ten sposób firmy mogą gromadzić dane magazynowe i handlowe, dane finansowe, a także dane dotyczące kontrahentów.

Niestety czasem zdarza się, że z powodu nieumyślnego działania (np. awarii) lub umyślnego działania (np. ataku hakerskiego) może dojść do zaszyfrowania bazy danych lub uszkodzenia jakiegoś fragmentu bazy danych tak, że nie da się otworzyć całości pliku. Każda z tych sytuacji może stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla przedsiębiorstwa, nie tylko ze względu na możliwość wycieku danych, ale i przede wszystkim ryzyko ich utraty.

Z zaszyfrowaną bazą danych mamy do czynienia w sytuacji, gdy firma lub pracownik firmy padł ofiarą ataku wirusa typu ransomware lub cryptolocker. To wirus, który potrafi zaszyfrować pliki, tak, by były one bezużyteczne dla ich właściciela i nie dało się z nich korzystać. Taki wirus najczęściej otrzymujemy w formie załącznika w poczcie e-mail. Wystarczy chwila nieuwagi, by po otwarciu wiadomości od nieznanego nadawcy wpuścić wirus do naszych danych i zezwolić mu na szkodliwe działanie. Wydawać by się mogło, że jedyny sposób, by odszyfrować taką zaszyfrowaną bazę danych to opłacenie okupu – twórca wirusa zazwyczaj zgłasza się do ofiary ataku w celu szantażu. A jednak są możliwe też inne rozwiązania.

Poza umyślną chęcią zaszkodzenia i wirusami, do zaszyfrowania bazy danych mogą doprowadzić także czynniki losowe, na które nie mamy wpływu. Naprawa zaszyfrowanych baz danych jest konieczna np. w sytuacji, gdy doszło do awarii serwera lub ktoś nieumyślnie zarządzał bazą i przyczynił się do usunięcia wrażliwych danych. Wtedy najważniejszy jest czas, szybka reakcja i naprawa zaszyfrowanych baz danych może znacznie zwiększyć szanse na to, że odzyskiwanie zaszyfrowanych baz danych się uda.

Jeśli w wyniku działania wirusa lub przez nieuwagę któregoś z pracowników Twoja baza danych została zaszyfrowana, a nie posiadasz żadnych dodatkowych kopii zapasowych, odzyskanie danych może być bardzo trudne. Co nie oznacza, że jest ono niemożliwe. W takiej sytuacji konieczna może być naprawa zaszyfrowanych baz danych.

Nie istnieje jeden sprawdzony program, dzięki któremu przeprowadzimy odzyskiwanie zaszyfrowanych baz danych samodzielnie i automatycznie. To zbyt skomplikowany proces i działając na własną rękę, można dokonać więcej szkód. Naprawa zaszyfrowanych baz danych może więc zostać zlecona tylko i wyłącznie osobom, które się specjalizują w tego typu rozwiązaniach.

Jako profesjonalna firma doświadczona w odzyskiwaniu zaszyfrowanych baz danych, przeprowadzimy dla Ciebie analizę dotyczącą uszkodzeń bazy oraz rozpoczniemy odzyskiwanie zaszyfrowanych baz danych w oparciu o nowoczesne metody i narzędzia. Nasz zespół specjalistów jest znany z najwyższej skuteczności w odzyskiwaniu danych, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Współpracujemy z przedsiębiorcami z wielu różnych krajów, ratując ich dane handlowe oraz finansowe.

Odzyskiwanie zaszyfrowanych baz danych jest konieczne w sytuacji, gdy padliśmy ofiarą ataku i nasze dane są zagrożone. Można było tego uniknąć. Aby zmniejszyć ryzyko otrzymania wirusa typu cryptolocker, należy zwracać uwagę na to, od kogo dostajemy pocztę e-mail oraz nie otwierać podejrzanych załączników. W walce z cyber oszustami może pomóc także program antywirusowy oraz zapora firewall. Niestety tego typu programy nie dają 100% gwarancji, ponieważ wirusy wciąż są rozwijane i modyfikowane. Ciągle też powstają nowe zagrożenia.

W sytuacji, gdy stosowane metody bezpieczeństwa zawiodły, zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy. Skontaktuj się z nami, by uzyskać darmową wycenę na naprawę zaszyfrowanych baz danych. Skala uszkodzeń baz danych jest zawsze inna, jednak dzięki naszym staraniom i unikalnym metodom działania problem z plikami lub z bazami danych używanych w firmie zostanie rozwiązany, a niebezpieczeństwo zażegnane.

Odzyskiwanie zaszyfrowanych baz danych to nie jedyna usługa, jaką oferuje naprawa-bazy-danych.pl. Gwarantujemy także pomoc w optymalizacji i zabezpieczeniu bazy danych oraz wsparcie zdalne w zakresie obsługi oprogramowania, oraz sprzętu. Nasi eksperci są w stanie odzyskać nawet do 100% danych z plików baz SQL, MYSQL, MSSQL i DBF, dlatego nie czekaj, aż problemu nie będzie dało się rozwiązać, tylko skontaktuj się z nami!

0
NAPRAWIONYCH BAZ
0 TB
ODZYSKANYCH DANYCH
0 %
ŚREDNIEJ SKUTECZNOŚCI
0
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

POZNAJ NASZE USŁUGI

Świadczymy profesjonalne usługi odzyskiwania, naprawy i deszyfrowania baz danych

NAPRAWA BAZY DANYCH
NAPRAWA BAZY DANYCH

Naprawimy i odzyskamy dla Ciebie cenne dokumenty i pliki zawarte w bazie danych.

WSPARCIE ZDALNE
WSPARCIE ZDALNE

Udzielimy Ci zdalnego wsparcia w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania.

STAŁA OBSŁUGA
STAŁA OBSŁUGA

Zaopiekujemy się zdalnie Twoją firmą oraz pomoże rozwiązać codzienne problemy.

  • Dziękujemy firmie naprawa-bazy-danych.pl za profesjonalnie wykonaną usługę odzyskana zaszyfrowanej bazy danych. Cała operacja została precyzyjnie zdiagnozowana i zrealizowana w założonym terminie. Odzyskano 100% danych.

    Arkadiusz Zamarja Bit Serwis
  • Współpraca z firmą naprawa-bazy-danych.pl, rozpoczęta z początkiem 2016 roku prowadzona jest w sposób wzorowy. Polecamy niniejszym usługi tej firmy w zakresie odzyskiwania i naprawy bazy danych wszystkich firmom potrzebującym fachowej pomocy.

    Iwona Głąb DOMiDOM
  • Wielokrotnie korzystaliśmy z usług firmy naprawa-bazy-danych.pl podczas awarii baz danych systemów INSERT i PŁATNIK. W 2016 roku, po ataku hakerskim, który sparaliżował pracę naszej firmy, szybko i sprawnie przeprowadzona została deszyfracja baz danych oraz wszystkich dokumentów.

    Aneta Kneisel Biuro Rachunkowe EUROBILANS

JESTEŚMY BY POMAGAĆ

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wsparcie zdalne
lub darmową wycenę na naprawę bazy danych.

Adres

ul. Inżynierska 5b lok. 106a
20-484 Lublin